niedziela, 29 czerwca 2014

Widok z okna...

... jeśli mam być szczera to mieszkanie kupiliśmy dzięki albo przez widok jaki przedstawiał się z okien :)
zarówno z jednej jak i z drugiej strony jest imponujący i prawie niczym nie zmącony.
Od wschodu, pomijając dachy i balkony sąsiednich bloków widać zielone połacie, które ścielą się aż po horyzont, wschody słońca dzięki temu też są imponujące, a od zachodu patrzę z góry na oddalone osiedle i wieże które, w mojej wyobraźni są latarniami morskimi wskazującymi drogę do domu :)
Najładniejszy jest oczywiście wiosną i latem, kiedy wszystko się zieleni, a zieleń zasłania to co nieprzyjazne dla oczu, ale lubię go bardzo tak czy siak i gdyby przyszło mi się kiedyś stąd wyprowadzać to najbardziej brakowało by mi właśnie widoku z okna...


***

Przypominam o konkursie fotograficznym "red summer"
jeszcze równy tydzień możecie przysyłać na mojego maila swoje zdjęcia a na nich lato w czerwieni widziane Waszymi oczami :)
zapraszam!środa, 25 czerwca 2014

Red summer...

... takiego zagęszczenia czerwieni w mojej kuchni na metr kwadratowy już dawno nie było, no chyba że w okolicach Bożego Narodzenia, a i to nawet nie w zeszłym roku tylko dwa lata temu :) Ale spokojnie, nie będzie o Bożym Narodzeniu, choć zimno jakim raczy nas to lato sprzyja bardziej ku świątecznym opowieściom, jednak cały czas mam nadzieję, że i słonko i ciepło wróci i będzie nas rozpieszczać. Lato rozpoczęło się a w raz z nim wszelkie jego dary, dziś skupię się na darach czerwonych ;) uwielbiam je po prostu w każdej postaci, truskawki, czereśnie, a nawet kwaśne świętojanki zawitały w mojej kuchni...... i na razie ich nie przetwarzam, choć czas na to najlepszy, w tym roku ograniczę się do mrożenia :)
a póki co pałaszuję na żywca ;)
A Wasze czerwone lato jak wygląda??

ogłaszam konkurs fotograficzny na letnie zdjęcia z kolorem czerwonym :)
tematyka dowolna, nie musi być wcale kuchenna :)
ciekawa jestem jak Wy widzicie kolor czerwony wokół siebie tego lata :)
Zdjęcia {każdy uczestnik może przysłać tylko jedno zdjęcie} proszę przysyłać na mój adres

ika100@tlen.pl

czas macie do 6 lipca :)
a ja 7 lipca przedstawię wszystkie nadesłane zdjęcia na blogu i w sposób subiektywny wyłonię zwycięzcę
Przewidziana czerwona nagroda-niespodzianka! :)

Zapraszam do zabawy!
piątek, 20 czerwca 2014

niedziela, 15 czerwca 2014

Lato z radiem...


... lato się zbliża wielkimi krokami, a jak lato to i "Lato z Radiem", audycja już od 43 lat nadawana na antenie  Radiowej Jedynki :) W tym roku nie będzie inaczej :) słynna "Polka Dziadek" {KLIK} będzie mi towarzyszyć każdego dnia lata zaczynając już od 21 czerwca :)
A żeby godnie brzmiała postanowiłam sobie sprawić nowy sprzęt! długo szukane radio, wreszcie stanęło na parapecie kuchni bym miała łatwy dostęp do niego i by było go słychać w całym domu :)
ale to nie jedyne radio którego słucham :) jako lokalna patriotka często rozbrzmiewa także poznańskie Radio Merkury, a w zależności od nastroju Radiowa Trójka, Chilli Zet albo RMF Classic :) 
cała gama gatunków muzycznych :)


Podczas zakupów nie mogłam się także oprzeć 100 letniemu zegareczkowi, który nadgryziony zębem czasu świetnie się sprawdza w roli zawieszki :) 
polubiłam go bardzo, tak bardzo, że niemal się z nim nie rozstaje ;)

pozdrawiam niedzielnie, leniwie i ze słonkiem w tle :)


środa, 11 czerwca 2014

Truskawkowy zawrót głowy...

... zaczął się teraz dla mnie najpiękniejszy czas :) czas truskawkowo-czereśniowy ;)
Moja dieta stała się bardziej monotematyczna bo ukierunkowana właśnie na te owoce :)
nie ma dnia byśmy z Połówkiem {a i krowa się czasem załapie} nie pałaszowali tych pysznych darów lata :) 
Koktajl truskawkowy stał się codziennym obowiązkiem a wczoraj naszło mnie na naleśniki z serem i musem truskawkowym i mimo upału stałam i dzielnie smażyłam naleśniory by później móc się delektować ich smakiem...

enjoy!


poniedziałek, 9 czerwca 2014

Czas na rozstrzygnięcie candy...

... a nie jest to zadanie proste ;/ zgłoszeń otrzymałam tyle, że sama do tej pory nie mogę w to uwierzyć!

dziękuję pięknie wszystkim! dziękuję także nowym obserwatorom o których się wzbogaciłam, a którzy postanowili wędrować dalej razem ze mną :) to bardzo miłe :*

No ale przejdźmy do meritum :)
jak napisałam zadanie nie jest proste, dlatego postanowiłam sobie je maksymalnie ułatwić i wytypowałam osobę, która zgłosiła się jako pierwsza :) a jest nią...gratuluję i proszę Cię karmelowo o kontakt w sprawie wysyłki :)


***
Przez ostatni tydzień zrobiłam sobie wolne od bloga, jakoś nie po drodze mi było do niego, ale od dziś wróciłam i niebawem zjawię się z czymś konkretnym, natomiast dziś zlepek różnych zdjęć z minionego tygodnia, bo o ile z blogerem było mi nie po drodze, to aparat często lądował w moich dłoniach :)

Pozdrawiam!
LinkWithin

Podobne posty z Miniatury