poniedziałek, 9 listopada 2009

Po polowaniu...

Tak jak planowałam wczoraj wybrałam się na giełdę staroci. Z bijącym sercem wkroczyłam na plac targowy, podejrzewam, że to uczucie towarzyszy niejednej z Was :) Niezliczona ilość stoisk, staroci, sprzedających, kupujących i oglądających, przedmiotów starych i udających stare, drogich i za grosze. Wybrać z tego coś dla siebie prawdziwa gratka a posiadanie staroci i radość po polowaniu, bezcenne ;) Nie kupiłam zbyt wiele, serce mówiło jedno a rozum i zdrowy rozsądek drugie. Wygrało to drugie. Nie mogłam jednak się oprzeć kubkowi. Podbił moje serce wiekiem i pięknym motywem róż ,do których mam ostatnio wielką słabość.

Pani która mi go sprzedawała powiedziała, ze kubek ma przynajmniej 70 lat (dziadziuś kubek) i pochodzi z wykopalisk. Faktycznie zarówno on jak i reszta "skorup" nosiła ślady ziemi. Ponoć Niemcy podczas wojny zakopywali swoje dobra a teraz "zaradny" Polak wykopuje je i sprzedaje :) Samo życie :) Kubełkowi nie mogłam się oprzeć i wróciliśmy do domu razem. Zakupiłam jeszcze słój widoczny na zdjęciu w tle, który teraz służy do przechowywania herbaty, zakup za całe 3 zł :)


Łowy uważam za udane!


Miłego tygodnia :)

9 komentarzy:

 1. No proszę!Widzę,że niedzielne''starociowe''giełdy to nie tylko tradycja mojego miasta.Cudny,różany kubek ''upolowałaś''Iko.Mam kilka podobnych słoików,zawsze gdy spotykam kolejny nie mogę się oprzeć.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też kocham takie polowania, nawet jak wracam z niczym. Ten dreszczyk że może uda się coś ładnego wynaleźć - bezcenny!

  OdpowiedzUsuń
 3. To już chyba jakaś plaga !? Wszystkie bloggerki na starociach, tylko szkoda, że każda w innym mieście. No kubeczek, szacunek ! Paczuszka wczoraj wysłana. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. no kochana kubeczek pierwsza klasa, ja na targowisku byłam w sobotę i też miałam wiele, wiele radochy. Al to co zwróciło moją uwagę to przecudnej urody cukiernica z Wałbrzycha Fryderyczka :) cudna, ja teraz właśnie na tego typu piękności poluję :) buziaki

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham kubki! Zazdroszczę tej różanej damulki;)Cudna

  OdpowiedzUsuń
 6. Różany kubeczek bardzo piękny!
  Jak ja zazdroszczę Ci takich targów staroci blisko!
  Polowanie udane.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Oooo, super kubasek :))
  Fajne łowy :)

  Dzieki za przyłączenie się do apelu o ratowanie kotków :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Za całe 3 zł? To jak wygrana w totka ;)
  Jakie my - klamociary dziwne jesteśmy...
  Inne, szczycą się i przechwalają, im drożej, tym lepiej. A nam przyświeca odmienna dewiza życiowa... I dobrze mi z tym :)

  OdpowiedzUsuń

Miło było Cię gościć :)

LinkWithin

Podobne posty z Miniatury